Jak mądrze wybrać zabawkę dla dziecka?

Jak mądrze wybrać zabawkę dla dziecka?
  • Porady

Dzieci potrafią bawić się wszystkim, ale najlepszym, co dorośli mogą zrobić dla dzieci, to wybór mądrych i bezpiecznych zabawek. Takich, które stymulują i rozwijają wyobraźnię. Wspierają rozwój manualny dzieci a jednocześnie uatrakcyjniają formy zabawy. Odpowiedzialni rodzice powinni zadbać o to, by były one odpowiednio dobrane do wieku dziecka oraz wykonane z bezpiecznych materiałów. Dlatego kupując zabawki warto polegać na znanych i sprawdzonych producentach np. Siku czy Bruder.

Sprzęt dla małych chłopców

Zabawki dla młodszych rolników, budowlańców, pasjonatów dużych maszyn oraz ich mniejszych modeli. Pomniejszone są wiernym odbiciem swoich dużych odpowiedników i podobnie jak one nadają się do wielogodzinnej zabawy. Koparki, spychacze, wywrotki, ciągniki, kombajny czy dźwigi wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów pozwalają wcielić się dziecku w małego budowniczego lub rolnika bez obawy, że praca w piasku im zaszkodzi. Dzięki takim zabawkom dzieci poznają zasadę działania pojazdów, ich możliwości i zastosowanie. Bardzo często rozpoznają je na ulicy i z ekscytacją opowiadają, co dzięki nim zbudowały. Budują całą kolekcje takich pojazdów, by zmienić piaskownicę czy ogród w wielką budowę autostrady albo wielką farmę. Umiejętność przewidywania i zdolności manualne wzrastają, gdy zabawki posiadają możliwość zdalnego sterowania. W ofercie BigFarm znajdziesz również  zabawki zdalnie sterowane. Mali ciekawscy docenią modele, w których mogą otwierać maskę i zajrzeć do silnika bez obaw, że coś zepsują, przy tym wszystkim wciąż się świetnie bawiąc!

 

Dla małych farmerów

W hodowli zwierzęcej najważniejsza jest praktyka. Nawet ta podczas zabawy, o ile ta zabawa jest przeprowadzona mądrze, może być cennym źródłem nauki. Zabawki marki KidsGlobe zapewniają właśnie taki edukacyjno-rozrywkowy aspekt. Począwszy od stajni, warsztatów i obór, aż po zestawy krów, bele słomy a nawet skrzynki na ziemniaki. Pierwsze własne gospodarstwo jest na wyciągnięcie ręki. Podobną ofertą może pochwalić się również firma Bruder. Różni się ona kilkoma akcesoriami, które mogą posłużyć jako gadżet nawet starszym osobom np.: kubek porcelanowy czy brelok do kluczy.

Dla mniej rolniczych

Bardziej klasyczną ofertą motoryzacyjną, ale niezbyt rolniczą, może pochwalić się firma SIKU, która główny nacisk kładzie na wszystkim tak dobrze znane resoraki, choć nie tylko. Dla dzieciaków wciąż przechodzących fazę „ołowianego żołnierzyka” znajdziesz tam transporter opancerzony, czołg albo samolot wojskowy. Jest również ta mniej waleczna strona: helikopter ratunkowy czy wóz strażacki – klasyka dziecięcych zabawek. Na sam koniec, jeśli w rodzinie masz zwolennika spokojniejszej zabawy, to pamiętaj o tym, że puzzle są dobre na wszystko.

Z górki na pazurki!

Zima dzieciom kojarzy się głównie z jednym z jej najbardziej „śliskich” aspektów, a są to oczywiście zjazdy na sankach! Przy wyborze sanek stajemy zwykle przy najbardziej pospolitym wyborze: drewniane czy plastikowe. Sanki drewniane charakteryzują się większą stabilnością ze względu na ich większy niż w przypadku tych z tworzyw sztucznych ciężar. Jeśli martwisz się o wypaczenie drewna, to pamiętaj, że lakier wodoodporny powstrzyma jego niszczenie. Jeśli Twoja pociecha bardziej preferuje sanki z tworzyw sztucznych, pamiętaj o tym, by były wykonane z wytrzymałego plastyku. Zawsze lepiej sięgnąć po modele zrobione z jednego kawałka elastycznego tworzywa sztucznego ze względu na ich trwałość i bezpieczeństwo.

Dobra rada:

Nie ma mocnych na pociechy, które chcą nacieszyć się śniegiem. Inwestując w zdrowie dziecka warto zaopatrzyć je w dobrą odzieżą termoaktywną. Dzięki niej będą mogły dłużej i bardziej intensywnie się wyszaleć, Przyda się ona również zimą w codziennym użyciu, zapewniając suchą skórę i zatrzymując cenne ciepło.

Zawsze aktualną ofertę oryginalnych zabawek w sklepie GRENE znajdziesz klikając TUTAJ

 

Komentarze