Odzież zimowa GRENE

Odzież zimowa GRENE
  • Recenzje

Prace gospodarskie wykonywane w sezonie zimowym wiążą się zazwyczaj z dużym narażeniem człowieka na niesprzyjające warunki pogodowe. Niskie temperatury, mroźny wiatr i wilgoć w powietrzu mogą prowadzić do szybkiego wychłodzenia organizmu, a nawet do niebezpiecznych odmrożeń. Na szczęście producenci odzieży roboczej oferują nam dzisiaj bardzo bogaty wybór zimowych ubrań, wykonanych z zaawansowanych technologicznie tkanin, zapewniających nam komfort cieplny i ochronę przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi podczas pracy.

 

Wybierając odzież roboczą na zimę należy zwrócić szczególną uwagę na jej właściwości termiczne, jakość tkanin i wykonania ubrań oraz wygodę ich użytkowania. Na kompletny zestaw odzieży zimowej powinna składać się bielizna termoaktywna, kurtki zimowe, ocieplane rękawice, czapki oraz obuwie zimowe. W ofercie grene.pl można znaleźć wysokiej jakości zimową odzież roboczą renomowanych producentów w rozmaitych fasonach i rozmiarach.

Bielizna termoaktywna

Sucho równa się ciepło. Kiedy pracujemy, chodzimy, czy uprawiamy sport, to nasze ciało dążąc do zachowania stałej temperatury organizmu, wykorzystuje pocenie, jako element termoregulacji. Pot przenika do odzieży i jeśli nie jest przez nią odprowadzany dalej- wychładza się. Wychłodzona wilgotna odzież sprawia, że jest nam zimno. Potrzebujemy więc wytworzyć więcej energii, by zapewnić komfort cieplny. By w łatwy sposób zapewnić sobie ciepło warto zakupić dobrej jakości zimową bieliznę termoaktywną. Dzięki odpowiedniej tkaninie bielizna taka odprowadza wilgoć z naszej skóry na zewnątrz. Pozwala to utrzymać suchą skórę nawet przy dużym wysiłku fizycznym. Właściwości termoaktywne zastosowanych tkanin pozwalają skórze oddychać a jednocześnie zapewniają nam odpowiedni komfort cieplny, czyli optymalny stan, w którym nasze ciało nie wychładza się ani też nie przegrzewa. Bielizna termoaktywna powinna być starannie dobrana do pory roku oraz do naszego rozmiaru – powinna idealnie przylegać do naszego ciała, nie być zbyt luźna ani zbyt obcisła.

Dobra rada:

W okresie zimowym należy stosować bieliznę termoaktywną z grubej tkaniny, np. bieliznę z mikropolaru, który nie tylko odprowadza wilgoć, ale też doskonale izoluje przed zimnem. W ofercie sklepu GRENE znajdują się wysokiej jakości koszulki oraz kalesony z mikropolaru w rozmiarach od S do 3XL.

Zimowe obuwie1966-3340

Zwieńczeniem naszej zimowej garderoby powinno być dobrej jakości ocieplane obuwie, odpowiednie do rodzaju wykonywanych prac gospodarskich. Obuwie takie musi być przede wszystkim wodoodporne (np. pokryte wodoodpornym teflonem) i wykonane z materiałów odpornych na mróz, nawet do minus 30 stopni Celsjusza. Istotnym elementem jest też wysokiej jakości materiał ocieplający, np. wełna angielska. Popularnym i bardzo funkcjonalnym przy pracach gospodarskich rodzajem obuwia są kalosze, które również można znaleźć w wersji ocieplanej, np. kalosze zimowe PCV Spirale lub kalosze ocieplane Dunlop Blizzard. Praktycznym rozwiązaniem jest też możliwość dokupienia ocieplaczy do kaloszy. Warto też przyjrzeć się obuwiu, którego zalety dostrzegli miłośnicy jazdy konnej tj. termobutom. Marka Villa Horse proponuje wysokie obuwie zimowe, dobrze chroniące stopy przed zimnem, dzięki zastosowaniu wełny i grubej wyściółki buta. Jednocześnie zapobiegające przemiękaniu za co odpowiedzialna jest teflonowa warstwa, którą pokryty jest materiał. Natomiast specjalnie ukształtowana antypoślizgowa podeszwa i odblask z tyłu buta dodatkowo wpływają na bezpieczeństwo użytkownika.

Dobra rada:

Przy pracach gospodarskich nasze stopy są często narażone na urazy mechaniczne, zwichnięcia, kontakt z cieczami i substancjami chemicznymi, dlatego też warto zainwestować w zimowe obuwie o właściwościach ochronnych, np. buty zimowe Trekking S3. Tego typu obuwie wyposażone jest dodatkowo w metalowy podnosek oraz antyprzebiciową, odporną na działanie olejów i benzyny, podeszwę. Niektóre modele mają też właściwości antystatyczne np. buty Steel Power Premium Winter lub buty zimowe Andy Winter S3.

Okrycia wierzchnie

Niezbędnym elementem roboczej odzieży zimowej są ciepłe kurtki i kamizelki. Pamiętajmy, że zimowe okrycia wierzchnie powinny chronić nasze ciało nie tylko przed niskimi temperaturami, ale też przed zimnym wiatrem i wilgocią pochodzącą z zewnątrz (śnieg i deszcz), jak i z naszego organizmu (pot). Dlatego dobrej jakości zimowa kurtka powinna być wodoodporna i jednocześnie paroprzepuszczalna. W cieplejsze zimowe dni, kiedy temperatura jest „na plusie” możemy nosić nieco lżejsze kurtki z polaru lub kurtki z softshellu w zestawieniu z ciepłymi bluzami i bielizną termoaktywną. W mroźne, wietrzne i śnieżne dni bardziej przydatne będą kurtki ocieplane z kapturem, np. kurtki Parca GWB lub kurtki Parca GWT.

Dobra rada:

Wybierając zimową kurtkę zwracaj uwagę czy jest ona wyposażona w wiatroszczelny kaptur, ocieplany kołnierz i regulowane mankiety ze ściągaczami. Przydatnymi gadżetami w kurtkach roboczych są także funkcjonalne kieszenie oraz elementy odblaskowe.

 Chroń głowę

Zimą powinniśmy chronić przed chłodem również naszą głowę, szyję i dłonie. Przydatne będą więc ciepłe zimowe czapki (np. czapka z polaru GRENE), ciepłe szaliki oraz zimowe rękawice. Głowa jest jedną z najmocniej ukrwionych części naszego ciała, co przekłada się na szybszą wymianę ciepła. Dlatego też w czasie zimy szczególnie powinniśmy zadbać o to, by nie narażać jej na szybkie zmiany temperatury.

Rękawice

Dłonie i stopy z racji niewielkiej ilości mięśni, a co za tym idzie, źródła produkcji ciepła (ciepło staje się efektem skurczu mięśni) są najmniej ogrzewającą się częścią naszego ciała. Należy też pamiętać, że zimowe rękawice robocze powinny łączyć w sobie aż dwie funkcje: zabezpieczenie dłoni przed chłodem oraz zabezpieczenie przed urazami mechanicznymi, działaniem cieczy czy substancji chemicznych, na jakie jesteśmy narażeni podczas prac gospodarskich. Mogą to być ocieplane rękawice wzmocnione licową skórą lub ocieplane rękawice odporne na działanie cieczy i olei, np. rękawice Showa Termo 451 lub rękawice Furna Snow. W ofercie sklepu GRENE znajdują się też zimowe rękawice Wood przeznaczone do prac leśnych z dużym obciążeniem oraz ocieplane rękawice PowerGrab z tkaniny poliestrowo – bawełnianej z dodatkiem lateksu, zapewniające wyjątkowo dobrą chwytność w mokrych i suchych warunkach.

Dobrej jakości odzież robocza i artykuły BHP do ochrony wzroku, słuchu, dróg oddechowych i pierwszej pomocy dostępne są w sklepie Grene w kategorii ODZIEŻ.

Komentarze